Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Prvá certifikovaná zelená administratívna budova na Slovensku

BBC 1 Plus – kancelárie Bratislava

je vôbec prvou certifikovanou zelenou administratívnou budovou na Slovensku. Certifikácia prebehla cez americký systém LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a budova získala druhý najvyšší certifikát - LEED Gold.

Pri certifikácii a hodnotení budov systémom LEED sa posudzujú viaceré oblasti – 1. trvalá udržateľnosť, 2. hospodárenie s vodou, 3. spotreba energií a vplyv na ovzdušie, 4. použité materiály a ich zdroje, 5. kvalita vnútorného prostredia, 6. inovatívny prístup a 7. regionálne priority.

 

Redukcia tepelných ziskov a strát

Náklady na kúrenie, ale hlavne na chladenie predstavujú veľkú časť z celkových prevádzkových nákladov budovy. Sklo na budove BBC 1 Plus má vynikajúce izolačné vlastnosti, čím výrazne prispieva k redukcii tepelných ziskov v lete a strát v zime a napomáha tak k hospodárnej prevádzke budovy. Na južnej a západnej strane budovy, kde sú tepelné zisky najvýraznejšie, sú inštalované poloautomatické exteriérové žalúzie.

Systém stropného chladenia

Chladenie kancelárskych priestorov zabezpečuje systém stropného chladenia, ktorý chlad prirodzeným spôsobom vyžaruje do prostredia, čím postupne a rovnomerne vychladí jednotlivé kancelárie. Na rozdiel od bežne používaného systému chladenia cez fan-coily nevytvárajú chladené stropy zdraviu škodlivé prúdenie vzduchu, nerozvirujú prachové častice a nevytvárajú hluk, čím prispievajú k celkovej pohode v priestoroch a k zdravšiemu pracovnému prostrediu.

Zelená stavba

Kvalita vnútorného prostredia BBC 1 Plus je okrem systému chladenia cez chladené stropy podporená aj kúrením cez nízkoteplotné radiátory, ktoré vykurujú priestory rovnomerne, bez lokálneho prehrievania a bez vytvárania väčších tepelných rozdielov v rámci jednotlivých kancelárií. K celkovej mikroklíme pozitívne prispievajú aj zelené strechy a terasy, ktoré tvoria viac ako 50 % zo všetkých strešných plôch budovy.

Pre zníženie spotreby vody sú na toaletách namontované úsporné vodovodné batérie a splachovače. Osvetlenie niektorých spoločných priestorov je aktivované pohybovými senzormi, čo znižuje spotrebu elektrickej energie. V budove je zavedený koncept separácie odpadu. Pre podporu alternatívnych spôsobov prepravy má budova k dispozícii stojany na bicykle, a zodpovedajúce zázemie v podobe šatne so sprchami.

 

Prenájom kancelárskych priestorov v Bratislave - doprajte sebe aj svojim zamestnancom zdravé, komfortné a príjemné prostredie, pre lepší pocit, koncentráciu, produktivitu a pre lepší život. Ak máte záujem o prenájom kancelárskych priestorov pre Vašu spoločnosť, prosím, kontaktuje nás pomocou kontaktného formulára.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB