Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

Zastávok MHD na komerčný účel pribúda

03.10.2012 | http://strategie.hnonline.sk/spravy/marketing/zastavok-mhd-na-komercny-ucel-pribuda

Tento týždeň k názvu zastávky Miletičova pridali aj BBC 1 Plus, od leta zase majú tri zastávky v Ružinove v názve aj OC Retro.

V hlavnom meste postupne pribúdajú zastávky, ktoré Dopravný podnik Bratislava (DPB) prepožičal na komerčný účel. Spravidla sa menia názvy zastávok pri veľkých nákupných centrách, aby ľuďom pomohli lepšie sa orientovať.

Najaktuálnejšie od 1. októbra zmenila zastávka Miletičova po dlhom čase svoj názov na BBC 1 Plus – Miletičova. „Chceli sme, aby mali ľudia lepšiu predstavu o tom, kde sa naša nová zelená budova nachádza,“ ozrejmil premenovanie zastávky Radovan Mihálek, leasingový riaditeľ projektu BBC 1 Plus. Celý názov zastávky zmeniť nemohli, do pomenovania tak pridali pomlčku a museli sa pritom vojsť do 17 znakov.

Od 2. júla si zasa doterajšie zastávky Herlianska, Hraničná či Nevädzova pridali do svojho názvu aj OC Retro. „Názvy zastávok sú spravidla viazané na veľké komplexy, ktoré umožňujú lepšie sa zorientovať,“ vysvetľuje hovorkyňa DPB Agáta Staneková. Bratislavčania tak cestujú na zastávky Aupark, Polus City Center, Avion, OD Slimák či Saratov alebo Tesco. Svoju zastávku majú aj spoločnosti ako Wüstenrot, Kooperativa, Slovanet či Siemens.

Aká je cena? Ak chce súkromná spoločnosť premenovať zastávku MHD, stačí, ak o to požiada rezort prevádzky DBP. Ten zistí, či zastávku možno premenovať a dohodnú sa konkrétne zmluvné podmienky a cena: „Tak, aby ich objednávateľ bol ochotný akceptovať, aby sa pokryli náklady na premenovanie a zároveň vznikol aj nejaký zisk,“
vysvetľuje predseda dopravnej komisie mesta Jozef Uhler. Cena je teda individuálna a závisí od viacerých faktorov, napríklad počtu zastávok. platí však, že objednávateľ platí za túto službu každoročne.

Ľudia však zatiaľ nesúhlasia

Názov zastávky teda určuje prepravca. Túto povinnosť mu ukladá zákon o dráhach, hovorí Uhler: „Ak majú občania výhrady k názvu zastávky, môžu sa obrátiť na magistrát, ktorý to bude riešiť s Dopravným podnikom Bratislava.“

Webová stránka imhd.sk už spustila k premenovaniu zastávok aj anketu. Pýta sa v nej, či ľudia súhlasia s prepožičiavaním názvov zastávok na komerčné účely. Od 1. októbra sa do nej zapojilo vyše 340 respondetov, 79 % z nich odpovedalo "Nie", 15 % "Áno."

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB