Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

V Bratislave pribudnú ďalšie nové priestory, možno pre nikoho

16.01.2012 | www.tvnoviny.sk

V tomto roku v Bratislave pribudne zhruba 72 000 metrov kancelárií.
V tomto roku by na bratislavskom realitnom trhu malo pribudnúť približne 72 000 m˛ modernej administratívnej plochy. "Ide o projekty, ktoré už sú v súčasnosti vo výstavbe a to Panon Office, Reding Tower II, Digital Park III, Centrál a BBC 1 Plus," povedal Oliver Galata zo spoločnosti CBRE.

Ako povedal Mike de Mug zo spoločnosti Ballymore properties, kríza sa ešte úplne neskončila, čo bude mať vplyv aj na kvalitu väčšiny nových budov. Tá nebude vyššia, lebo sa niektorí developéri stále snažia stavať lacnejšie a rýchlejšie.
"To je skutočne znepokojujúci trend, pretože na vyspelejších trhoch s kanceláriami v strednej Európe môžeme vidieť, že je kladený dôraz na budovanie zelených budov s najvyššou možnou certifikáciu LEED alebo BREAM," tvrdí de Mug.
Podľa Pavla Bartošíka zo spoločnosti Jones Lang LaSalle sú developéri stále opatrní. Vedia totiž, že Slovensko je obmedzené veľkosťou trhu a priestory sa teda stavajú hlavne pre firmy, ktoré sú na slovenskom trhu už etablované.
"Veľké projekty majú dočasne zelenú, alebo sa pripravujú len prvé fázy výstavby," informoval Bartošík, ktorý v budúcnosti nepredpokladá hromadné zakladanie nových pobočiek zahraničných firiem.

Autor: TASR

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB