Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

Projekt BBC 1 Plus v Bratislave získal ekologický predcertifikát LEED

11.04.2012 | www.abc-byvanie.sk

Bratislava Business Center 1 Plus (BBC 1 Plus) ako prvá administratívna budova v hlavnom meste Slovenska získala ekologický predcertifikát LEED. Stavba by mala byť dokončená v auguste 2012.

Predcertifikát dostala budova v rámci medzinárodne uznávaného certifikačného systému Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Udeľuje ho nezisková organizácia U.S. Green Building Council (USGBC).

Získať predcertifikát môžu stavby, ktoré splnia stanovené podmienky a vykonajú požadované opatrenia, napríklad už pri návrhu a výbere konštrukčných materiálov rešpektujú životné prostredie, majú zníženú spotrebu vody a energií, ponúkajú vyššiu kvalitu vnútorného prostredia, garantujú trvalú udržateľnosť a produkujú menej emisií.

„Skelet, plášť, technológie a vybavenie budovy BBC 1 Plus splnili podľa predloženej dokumentácie a po overení certifikačnými odborníkmi všetky podmienky na udelenie strieborného predcertifikátu. Sme hrdí na to, že USGBC potvrdila kvality našej budovy,“ hovorí lízingový riaditeľ BBC 1 Plus Radovan Mihálek.

Po ukončení a kolaudácii stavby v auguste 2012 získa administratívne centrum, ktoré stavia rakúsky investičný fond a developer CA Immo, finálne potvrdenie svojich kvalít vo forme definitívneho LEED Silver certifikátu.

BBC 1 Plus ponúkne nájomníkom kvalitné pracovné prostredie so širokým zázemím služieb, v časom overenej, najviac rozvinutej administratívnej lokalite Bratislavy. Komfortnejšie a predovšetkým zdravšie pracovné prostredie zabezpečí systém chladenia cez chladené stropy, systém zvlhčovania vzduchu, možnosť individuálnej regulácie teploty a osvetlenia, ako aj možnosť otvorenia okien v každej kancelárii. Samozrejmosťou je koncept separácie odpadu.

Prostredie spríjemnia zelené strechy a terasy, ktoré budú tvoriť viac ako 50 percent strešných plôch. Budova myslí aj na cyklistov – pri objekte budú umiestnené kryté stojany s kontrolovaným vstupom a potrebným zázemím vo forme šatne a sprchy.

Generálnym dodávateľom stavby, ktorá sa buduje v súlade s odsúhlaseným časovým harmonogramom v administratívnej zóne na Plynárenskej ulici v Bratislave, je firma Bilfinger Berger.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB