Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

Najlacnejšie sú staré kancelárie v Petržalke

17.01.2012 | www.etrend.sk

Rozdiel medzi najvyšším a najnižším priemerným nájomným je skoro dvojnásobný
Kancelárske nájomné sa vo štvrtom štvrťroku v hlavnom meste pohybovali na úrovniach od 6,5 po približne 12 eur za štvorcový meter mesačne. Podľa informácií, ktoré zo svojich zdrojov spracoval portál Kancelárie.sk, bolo pre firmy najdrahšie Staré Mesto, tesne nasledované piatym bratislavským obvodom.
V centre mesta tak spoločnosti za priestory v štandarde A a B, platia v priemere 12 eur/m2/mesiac, kým v Petržalke je to len o niečo menej 11,5 eur. Naopak, najnižšia miera nájomného sa vyžaduje v mestských častiach ako Dúbravka, Karlova Ves, či Devínska Nová Ves, na úrovni 10 eur/m2.
Pri nižšom štandarde, označenom ako C, je najdrahšie centrum mesta a Ružinov s úrovňou 7,6 eur. Naopak, najlacnejšie sú staré kancelárie v Petržalke, kde za štvorec plochy vyžadujú ich majitelia len približne 6,5 eur.
Úroveň nájmov môže ovplyvniť silná konkurencia zo strany nových dokončených budov. V treťom kvartáli vlaňajška totiž v Bratislave pribudlo vyše 40-tisíc m2 novej plochy v podobe projektov City Business Center a Westend Square.
Najväčšia transakcia na kancelárskom trhu sa odohrala na prelome rokov, kedy Aupark Tower v Petržalke získala do svojho portfólia americký fond Heitman. Tento rok ešte do ponuky veľkých dokončených projektov pribudne BBC 1 Plus od rakúskych investorov.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB