Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

Expanzia Business Centra začala

09.12.2010 | Reality.etrend.sk

Rakúska spoločnosť CA Immo začala s vyše dvojročným oneskorením oproti prvotným plánom výstavbu ďalšej etapy administratívneho komplexu s názvom BBC 1 Plus. Ten má byť prepojený s existujúcimi priestormi BBC 1. Základom rozširovania administratívnej zóny by mala byť výšková podlažná budova, vsunutá do štvorpodlažnej podnože.

Vznikajúci objekt sa bude nachádzať v križovaní ulíc Plynárenskej a Jarabinkovej. Jeho dokončením pribudne do ponuky administratívnych plôch približne 15 900 štvorcov a 313 parkovacích miest priamo v objekte. Oproti prvotným plánom tak projekt počíta s vyše 1 700 m2 naviac.

Generálnym dodávateľom rozšírenia komplexu sa stala spoločnosť Bilfinger Berger. Finančnú stránku bude zastrešovať krajanská Raiffeisen Landesbank Niederösterreich-Wien.

Ako výhoda novej administratívy je prezentovaná jej nenáročná energetická a ekologická profilácia. „Vďaka širokej škále kvalifikovaných služieb dokážeme zabezpečiť výstavbu energeticky a ekologicky šetrného komplexu,“ upresňuje zámer Rudolf Kraft, výkonný riaditeľ spoločnosti Bilfinger Berger.

Realizátori projektu zároveň uvádzajú, že BBC 1 Plus je navrhnutá ako trvalo udržateľná budova, čoho dôkazom má byť snaha o získanie LEED certifikátu. Ten sa udeľuje stavbám šetrným k životnému prostrediu.

Hlavným dôvodom v pokračovaní výstavby administratívnej zóny je podľa zainteresovaných oživenie trhu s kanceláriami v kategórii A. V tejto súvislosti už majú uzatvorené prvé predprenájmy.

Podľa informácií TRENDreality.sk je z celkovej plochy takto zazmluvnených približne 1 000 m2, čo predstavuje zhruba 6 percent administratívnej plochy. Ďalších 6 percent je v štádiu rokovaní. Realizátori projektu by ich chceli ukončiť na prelome januára a februára budúceho roka.

V blízkosti rozširujúceho sa Bratislava Business Centra je v súčasnosti vo výstavbe aj polyfunkčný komplex 3nity od spoločnosti Vara Group, ktorý financuje Volksbank. Výstavba má tak v lokalite okrem bytov a obchodných priestorov priniesť ďalšie priestory pre administratívu.

Pripojené súbory

01_ca-immo_realityetrendsk_2010_december_09_expanzia-business-centra-zacala.pdf
© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB