Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

Developer o páde bratislavskej novostavby: Vedľajšia budova nie je ohrozená

02.07.2012 | www.pluska.sk

Romana Otočková z firmy Kharisma nám poskytla oficiálne stanovisko k udalosti, ktorá sa stala v Bratislave na Plynárenskej ulici. Na bratislavskej križovatke Plynárenská a Jarabinková sa 1. júla zrútila 5-poschodvá budova.

V ňom sa hovorí, že zrútenie novostavby neohrozilo prvú zelenú administratívnu budovu v Bratislave - BBC 1 Plus. "Zelená budova, ktorú dokončuje rakúsky investor CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo) sa nachádza v blízkosti komplexu 3nity Lifestyle Residence, kde došlo k pádu," píše sa v správe.

"Prvotné prešetrenie nepreukázalo žiadne poškodenia budovy BBC 1 Plus. V najbližších dňoch vykoná CAImmo hĺbkový audit na definitívne potvrdenie výsledkov prvotného prešetrovania," tvrdí Otočková.

Polícia začala trestné stíhanie

Polícia už začala trestné stíhanie v prípade zrútenia sa päťpodlažnej budovy v nedeľu v Bratislave.

Prvotné prešetrenie nepreukázalo žiadne poškodenia budovy BBC 1 Plus.

Foto: CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo)

"V tejto súvislosti začal vyšetrovateľ Policajného zboru trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia. Do konania bol pribratý znalec z odboru stavebníctva za účelom zistenia príčin pádu stavby. Za uvedený skutok hrozí v zmysle Trestného zákona trest odňatia slobody na dva až päť rokov," uviedla dnes hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ Tatiana Kurucová.

Príčina zrútenia sa päťpodlažnej budovy na rohu ulíc Plynárenská a Jarabinkova ostáva bola v nedeľu nejasná. Pád objektu spôsobil iba škodu na majetku. Objekt bol zaistený a monitorovaný záchrannými zložkami.

Podľa slov veliteľa zásahu Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) nedošlo k zraneniam a nebola ani narušená statika obytného domu Veža 1 v rezidenčnom komplexe 3nity. Evakuovaní obyvatelia sa mohli vrátiť do svojich bytov. Plynárenská ulica bola dlhší čas neprejazdná.

Na miesto hneď vyrazili tri hasičské autá a jedna hasičská sanitka.

Foto: Juraj Velička/ PLUS Jeden deň

Ako priblížil Miroslav Godor, príslušník SBS v skladoch na Plynárenskej ulici, najprv sa ozvala veľká rana. "Potom bolo počuť rinčanie skla, ktoré sa roztrieštilo až na druhý koniec ulice. A potom sme videli len obrovský kúdoľ prachu, ktorý sa rozvíril až nad výšku stromov pri ceste," povedal v nedeľu.

Zrútená budova medzi už obývanou výškovou budovou Veža 1 a rozostavanou budovou Veža 2 v komplexe 3nity mala tri podzemné podlažia - garáže, a dve nadzemné podlažia, na vrchu malo byť údajne wellnesscentrum. Objekt podľa veliteľa zásahu nebol ešte skolaudovaný.

Stavba sa zborila krátko po 08.00 h. Na miesto hneď vyrazili tri hasičské autá a jedna hasičská sanitka. Miesto zabezpečila aj polícia, ktorú o 08.15 h kontaktoval miestny obyvateľ s tým, že z novostavby vypadli okná.

Miesto zabezpečila aj polícia.

Čítajte viac:

Investor zrútenej budovy na bratislavskej Plynárenskej ulici začne hneď po skončení vyšetrovania možných dôvodov narušenia statiky s opravou poškodenej časti. "Bude uvedená do pôvodného stavu podľa projektu," informovala v nedeľu 1. júla Iveta Adamcová z developérskej skupiny Vara Group.

Poukázala na to, že momentálne najdôležitejším krokom je zistenie rozsahu poškodenia a zaistenie bezpečnej prevádzky. "Poškodená rozostavaná budova je funkčne samostatná a neovplyvňuje statiku postavených veží. Najväčšia škoda vznikla v oblasti wellness centra, ktoré bolo vo výstavbe, a čiastočne aj na parkovisku nachádzajúcom sa pod wellness centrom," priblížila.

Autor: Pluska.sk, TASR

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB