Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

Časť 3nity sa prepadla

02.07.2012 | www.etrend.sk

Aktualizované (2.7.2012) v závere článku o vyjadrenie zo susednej budovy a fotogalériu na tomto linku.

Pôvodná správa (zverejnená 1.7.2012):

Najväčší rozostavaný prevažne rezidenčný komplex v hlavnom meste utŕžil dnes významnú ranu. Strecha časti polyfunkčnej podnože s garážami a pravdepodobne wellness centrom sa prepadla. Nikto sa nezranil, no po prepadnutej konštrukcii ostala len veľká priepasť.

Ide o projekt 3nity izraelskej developerskej spoločnosti Vara Group stojaci na Plynárenskej ulici v Ružinove. Komplex má okrem troch obytných vežiakov niekoľkopodlažnú polyfunkčnú podnož, ktorej súčasťou sú obchody, občianska vybavenosť a wellness.

Práve táto časť v tesnej nadväznosti na susednú stavbu sa prepadla. Navrchu sú zelené strechy so zeminou vo výške viac než jeden meter. Podľa prvotných informácií TRENDreality.sk môže byť za zrútením práve nadmerná záťaž striech. Viac informácií zisťujeme.

Podľa denníka Sme bolo potrebné evakuovať aj obyvateľov obytného vežiaka, kde sa už býva. Aktuálne je miesto zaistené a začína sa pátranie po príčinách zrútenia. Generálnym dodávateľom výstavby je spoločnosť Metrostav, stavba mala byť skolaudovaná pôvodne už v máji.

3nity je projekt počítajúci s približne 450 bytmi, z ktorých aktuálne je skolaudovaných prvých 127 vo vežiaku orientovanom do Plynárenskej ulice. Priemerná cena dosahuje približne 2 600 eur/m2 vrátane DPH. Z prvej etapy bolo začiatkom roka podľa developerskej firmy predaných 75 percent, aktuálne je vo výstavbe druhá, najvyššia 26-podlažná veža komplexu. Kedy príde na rad tretia zatiaľ nevedno.

Jedným z benefitov projektu majú byť práve zelené strechy, obchodné centrum s plochou 8-tisíc m2 a kúpeľné centrum spolu s oddychovou časťou. Projekt okrem toho ponúka 900 parkovacích miest a kancelárie.

Aktualizované (11:20, 2.7.2012): "Pád päťpodlažnej budovy medzi ulicami Plynárenská a Jarabinková, ktorý sa odohral v nedeľu 1. júla, neohrozil zelenú administratívnu budovu - BBC 1 Plus," informuje po výsledkoch auditu jej developer, spoločnosť CA Immo.

Autor: Imi

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB