Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

BBC 1 PLUS bude usilovať o certifikát LEED

12.12.2010 | ASB.sk

Rakúska spoločnosť CA Immo ohlásila spustenie výstavby komplexu, ktorý rozšíri administratívne centrum Bratislava Business Center 1 (BBC 1). Novo vznikajúci projekt s názvom BBC 1 Plus sa nachádza na križovatke Plynárenskej a Jarabinkovej a ponúkne 13 podlaží, efektívne prenajímateľnú plochu s rozlohou približne 15 900 m2 a 313 parkovacích miest priamo v objekte.

Budova vytvorí plynulé prepojenie s existujúcim komplexom Bratislava Business Center 1. Generálnym dodávateľom projektu sa stal Bilfinger Berger, financovanie bude zastrešovať rakúska Raiffeisen Landesbank Niederösterreich-Wien. „Vďaka širokej škále kvalifikovaných služieb dokážeme zabezpečiť výstavbu energeticky a ekologicky šetrného komplexu,“ hovorí Rudolf Kraft, výkonný riaditeľ spoločnosti Bilfinger Berger. Administratíva BBC 1 Plus je navrhnutá ako udržateľná budova so stanovenými ekologickými štandardmi. Usiluje sa aj o získanie LEED certifikátu, ktorý sa udeľuje objektom šetrným k životnému prostrediu.

„V súčasnosti pozorujeme evidentné oživovanie trhu, a preto sme dosť optimistickí, pokiaľ ide o kancelárske priestory triedy A. Veríme, že nájomný trh v tejto oblasti získa v nasledujúcich mesiacoch ďalšie pozitívne impulzy. Preto sa neustále držíme našej dlhodobej stratégie anticyklického developmentu a z rovnakého dôvodu pokračujeme s projektom BBC 1 Plus práve v tomto čase,“ vysvetľuje Bruno Ettenauer, výkonný riaditeľ CA Immo Group. Bilfinger Berger takisto považuje situáciu na Slovensku za veľmi sľubnú. „Význam miestneho trhu bude čoraz viac narastať,“ prepokladá Rudolf Kraft.

„Prvé predprenájmy už máme uzatvorené, čo je dôkazom toho, že spoločnosti majú stále záujem o vysoko kvalitné kancelárske priestory. Vďaka tomu sme presvedčení, že ďalšie nájmy dosiahneme už na začiatku roka 2011,“ dodáva Bruno Ettenauer.

Pripojené súbory

02_ca-immo_asbsk_2010_december_13_bbc-1-plus-bude-usilovat-o-certifikat-leed.pdf
© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB