Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Médiá o nás

Ako zachrániť realitný trh

04.05.2012 | www.etrend.sk

Koniec sveta či znovuzrodenie? TREND konferencia Reality a development 2012 odpovie

Ako na húsenkovej dráhe sa v posledných rokoch správa realitný trh. Byty sa predávajú a potom zase stoja prázdne, kancelárie sa niekde plnia a inde vyprázdňujú, obchody pribúdajú, no zákazníci ostávajú doma. Raz tak, raz onak. Ako dnes získať nových klientov a postaviť to, čo ľudia chcú?

TREND konferencia Reality a development 2012 sa 22. mája pokúsi odpovedať. V štyroch diskusných paneloch plných skúsených a zanietených hráčov tunajšieho i stredoeurópskeho realitného biznisu. Jednou z otázok bude ako nájsť financovanie, nad čím sa okrem tunajších a zahraničných bankárov zamyslia aj developeri a napríklad spoločnosť Gradial Investment.

V diskusii o kanceláriách a obchodoch vytrápime riaditeľku bratislavskej Eurovey Silviu Oravkin-Matejovú či stredoeurópskeho šéfa CA Immo. Prostredníctvom skupiny Vav Invest sa k slovu dostanú aj regióny. O tom, čo je zlé na súčasných bytoch bude v ďalšom paneli hovoriť Jozef Ilčík, autor recenzií projektov Rande s realitou na TRENDreality.sk aj Pavel Bagin, šéf skupiny Iuris. Nadhľad prinesie Maximilian Mendel zo stredoeurópskej poradenskej firmy Reas.

Spolupráca medzi mestom a developerom je stav žiadaný, no stále nedosiahnutý. Ako sa to naučiť na príkladoch zvonku bude v diskusnom paneli v spolupráci s odborným časopisom ASB hovoriť Kurt Puchinger, hlavný architekt Viedne, aj jeho slovenský proťajšok – Ingrid Konrádová. Šéf HB Reavisu Slavomír Jankovič môže debatu preniesť z vízii opäť do reality krízou skúšaného trhu.

Niektoré zo základných myšlienok diskutujúcich:

„...za svoje peniaze musíte dostať primeranú hodnotu - to platí pre staré byty, nové byty ale aj ležiaky“

Vladimír Krno, Slovenská sporiteľňa, a.s.

„Pozerať sa na fenomenálne stavebné dielo a stále v ňom nachádzať niečo nové, pozitívne a pre okoloidúceho vábivé.“ O ktorej stavbe sa dá toto povedať?

Jozef Ilčík, Perfect Home, s.r.o.

„Mesto a developer – sme odkázaní na spoluprácu, všetko ostatné bude väčší či menší neúspech.“

Miroslav Marynčák, starosta obce Chorvátsky Grob

„Slovenský rezidenčný trh zoči-voči rovnocenným trhom v strednej a východnej Európe.“

Maximilian Mendel, Reas Poľsko

Bližšie informácie o konferencii nájdete tu.

Podrobný program konferencie nájdete tu.

Spravodajstvo z vlaňajšieho ročníka konferencie tu.

Pracujete v realitách?

Informačný servis s prehľadom pripravovaných investícií prináša ešte viac informácií! Za 99 eur ročne.Kliknite pre detaily.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB