Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

#welcomelectromobile

03.07.2017

V budove BBC 1 Plus by čoskoro mali pribudnúť dobíjacie stanice pre elektromobily. Hlásime sa tak ku globálnemu trendu v doprave, v ktorej je momentálne témou číslo jeden elektrina.

Hoci neexistuje oficiálne vedená evidencie, na Slovensku by aktuálne malo byť okolo 130 dobíjacích staníc, z toho zhruba 25 v hlavnom meste. Výraznejší nárast záujmu o nabíjacie stanice u nás cítiť najmä po novembri 2016, odkedy môžu Slováci požiadať o štátnu dotáciu na nákup vozidla s elektrickým alebo hybridným pohonom. Ministerstvo hospodárstva na tento účel vyčlenilo 5,2 milióna eur.

electric-car-bbc-1-plus-IFT-INFORM-TECHNOLOGIES

So stúpajúcim počtom elektromobilov sa, logicky, vytvára aj dopyt po nabíjacích staniciach. „Mýtov spojených s elektromobilmi je neúrekom. Z najbežnejších možno spomenúť napríklad názory, že elektromobil je drahý, má krátky dojazd, batérie zasa krátku životnosť. Ich pravdivosť azda najrelevantnejšie vyvracia stúpajúci počet elektromobilov a nabíjacích staníc,“ hovorí Miroslav Kandráč zo spoločnosti InForm Technologies, a.s. 

„Inštalovaním dobíjacej stanice prevádzkovateľ budovy nepochybne zvyšuje atraktívnosť objektu – rozširuje poskytované služby a zároveň sa odlišuje od konkurencie.“ Európska komisia pracuje aj na zmene smernice o energetickej efektivite budov, ktorá by mala vstúpiť do platnosti najneskôr v roku 2023. Z nej vyplýva, že už pri projektovaní budov sa musí počítať s možnosťami nabíjania elektromobilov.

#1 ECOFFICE BBC 1/ BBC 1 Plus


© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB