Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

SPOLOČNOSŤ CA IMMO SA STALA ZAKLADAJÚCIM ČLENOM SKGBC

19.09.2011

Bratislava, 19. september 2011 Spoločnosť CA IMMO pri príležitosti začiatku Svetového týždňa zelených budov (19. až 23. september 2011) oznamuje, že sa zaradila medzi zakladajúcich členov Slovenskej rady pre zelené budovy (SKGBC). Svojím vstupom do tejto organizácie dáva najavo svoju filozofiu, založenú na princípoch trvalo udržateľnej výstavby. Tento záujem potvrdzuje aj úspešne napredujúcou výstavbou prvej zelenej kancelárskej budovy v Bratislave.

V prípade BBC 1 Plus ide o trvalo udržateľnú stavbu, ktorá bude spĺňať vysoké európske štandardy pre ekológiu a energetickú účinnosť tak, aby po ukončení výstavby získala medzinárodný certifikát LEED,“ vysvetľuje Gernot Weingraber, asset manager spoločnosti CA Immo pre región strednej a východnej Európy.

Od augusta 2011 poskytne BBC 1 Plus svojim užívateľom najvyšší štandard kancelárskych priestorov triedy A a vzhľadom na použité technológie ušetrí budúcim nájomcom nemalé výdavky na prevádzkové náklady. Technológia chladených stropov prinesie nájomcom výrazne priaznivejšiu mikroklímu v nájomných priestoroch v porovnaní s bežne používaným chladením systémom fan-coilov, vďaka čomu sa nájomníci budú v budove cítiť omnoho príjemnejšie. Aj napriek moderným technológiám a nízkym prevádzkovým nákladom budova disponuje otvárateľnými oknami v každej kancelárii, čo rovnako prispeje k väčšiemu komfortu na pracovisku. K nemenej dôležitým aspektom budovy patrí vysoká efektivita vnútorných priestorov.

Slovenská rada pre zelené budovy sa teší z nového prírastku do jej členského portfólia, obzvlášť preto, že spoločnosť CA Immo je developerom prvej kancelárskej zelenej budovy v hlavnom meste Slovenska. Veríme, že tento projekt bude pozitívnym príkladom a povzbudením aj pre nečlenov, aby začali rozmýšľať v intenciách udržateľnej výstavby,“ doplnila Vladimíra Bukerová, výkonná riaditeľka SKGBC.

Počas Svetového týždňa zelených budov poskytne spoločnosť CA Immo možnosť obhliadky stavby BBC 1 Plus. Uskutoční sa vo štvrtok 22. septembra 2011 v čase od 10:00 do 12:00 hod. Záujemcovia sa môžu nahlásiť na nižšie uvedené kontaktné údaje.

-e-

O spoločnosti CA Immo

Spoločnosť CA Immo bola založená v roku 1987. Zaoberá sa developmentom a investíciami v oblasti komerčných nehnuteľností (dlhodobo predovšetkým v oblasti udžateľných kancelárskych priestorov) v Rakúsku, Nemecku a východnej Európe. Celkové investície spoločnosti do nehnuteľností dosahujú približne 5 miliárd eur, ak berieme do úvahy majetok, ktorý CA Immo získala akvizíciou Europolis AG na začiatku roka 2011. CA Immo je kótovaná na Viedenskej burze (Vienna Stock Exchange).

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB