Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

SPOLOČNOSŤ CA IMMO OFICIÁLNE SPUSTILA VÝSTAVBU BRATISLAVA BUSINESS CENTER 1 PLUS

26.01.2011
  • Zmluva s generálnym dodávateľom Bilfinger Berger
  • BBC 1 Plus sa uchádza o LEED certifikát

Bratislava, 26. január 2011 – Spoločnosť CA IMMO oficiálne odštartovala výstavbu nového kancelárskeho komplexu s názvom Bratislava Business Center 1 Plus (BBC 1 Plus), ktorý sa nachádza v živej biznis zóne hlavného mesta Slovenska. Projekt oficiálne spustili slávnostným výkopom na stavenisku BBC 1 Plus. Administratívny komplex uviedli do výstavby hlavní zástupcovia participujúcich strán: Bernhard H. Hansen, technický riaditeľ realitno-investičnej spoločnosti CA Immo; Ludger Koch, výkonný riaditeľ spoločnosti Bilfinger Berger, ktorá je generálnym dodávateľom stavby; Klaus Weichselbaum, predstaviteľ financujúcej banky Austrian Raiffeisen Landesbank Niederösterreich-Wien; Dušan Pekár, starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov a architektonický ateliér BOGÁR KRÁLIK URBAN.

„Slovensko je jedným z hlavných trhov, v ktorých naša skupina operuje. V Bratislave máme projekt Bratislava Business Center 1 (BBC 1), s ktorým pôsobíme na trhu už 10 rokov. V decembri minulého roka sme začali so stavebnými prácami, ktoré rozšíria existujúce BBC 1 a posilnia tak jeho kancelársku ponuku. Celkové investičné náklady tohto projektu sú približne 32 miliónov eur,” povedal Bernhard H. Hansen. Doplnil, že CA IMMO sa veľmi teší z uzatvorenia zmluvy s Bilfinger Berger ako generálnym dodávateľom a s rakúskou Raiffeisen Landesbank Niederösterreich-Wien ako financujúcou bankou. „Veríme, že s takýmito partnermi úspešne zrealizujeme náš projekt,” pokračoval Bernhard H. Hansen.

BBC 1 Plus je navrhnutá ako udržateľná budova, vďaka čomu bude spĺňať špecifické ekologické štandardy. CA Immo plánuje podporiť ekologický koncept kancelárskeho komplexu nadobudnutím LEED certifikátu. „V súčasnosti sú majitelia aj užívatelia budov čoraz uvedomelejší vo vzťahu k životnému prostrediu. V prípade konzumentov je dopyt po takýchto produktoch veľmi cielený. V budúcnosti bude preto zložité prenajať alebo predať nehnuteľnosti, ktorým chýba ekologický rozmer. Znamená to, že význam certifikátov ako dokladov trvalej kvality budov bude silnieť,” vysvetlil Ludger Koch.

Nový komplex rozširuje budovu Bratislava Business Center 1 a plynulo sa na ňu napája. Objekt naplno využíva prednosti svojho umiestnenia v rozvinutej biznis zóne. BBC 1 Plus je modernou kancelárskou budovou triedy A, ktorú tvorí 13-podlažná veža situovaná v jednej z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich častí Bratislavy. „Pri pohľade z Jarabinkovej ulice vytvára budova silný a jedinečný architektonický akcent, nápadné poznávacie znamenie, ktoré je ľahko viditeľné aj z Prievozskej ulice ako hlavnej komunikácie,“ zdôraznilMichal Bogár z ateliéru BOGÁR URBAN KRÁLIK, ktorý sa podpísal pod architektonický koncept stavby.

BBC 1 Plus poskytuje kancelárske priestory najvyššej triedy s celkovou prenajímateľnou plochou 15 900 m². Dispozície možno upraviť podľa potrieb nájomcov, umožňujú jednak vytvoriť veľké open-space kancelárie, alebo rozdeliť priestor v optimalizovanom module. K benefitom BBC 1 Plus patrí kompletné a pohodlné technické zázemie, vysoko kvalitné služby facility managementu, neustála bezpečnostná služba, parkovacie miesta priamo v objekte a dostatok komerčných služieb v budove, v celej biznis zóne či blízkom okolí.

-e-

O spoločnosti CA Immo

Spoločnosť CA Immo bola založená v roku 1987. Zaoberá sa developmentom a investíciami v oblasti komerčných nehnuteľností (dlhodobo predovšetkým v oblasti udžateľných kancelárskych priestorov) v Rakúsku, Nemecku a východnej Európe. Celkový majetok spoločnosti dosahuje približne 5 miliárd eur, ak berieme do úvahy majetok, ktorý CA Immo získala akvizíciou Europolis AG na začiatku roka 2011. CA Immo je kótovaná na Viedenskej burze (Vienna Stock Exchange).

O spoločnosti Bilfinger Berger

Bilfinger Berger SE je medzinárodná stavebná firma, ktorá si v rámci svojej činnosti udržiava vedúcu pozíciu na trhu. Poskytuje služby v oblasti priemyslu, nehnuteľností a infraštruktúry. Administratívny komplex BBC1 Plus postaví rakúska dcérska spoločnosť Bilfinger Berger Baugesellschaft mbH so sídlom v Maďarsku, Českej republike, Rumunsku a na Slovensku.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB