Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

PROJEKT BBC 1 PLUS ZÍSKAL EKOLOGICKÉ PRVENSTVO

21.03.2012

Bratislava, 21. marec 2012 – Bratislava Business Center 1 Plus (BBC 1 Plus) ako prvá administratívna budova v hlavnom meste Slovenska získala ekologický predcertifikát v rámci medzinárodne uznávaného certifikačného systému Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Udeľuje ho nezisková organizácia U.S. Green Building Council (USGBC) stavbám, ktoré splnia stanovené podmienky a vykonajú požadované opatrenia, napríklad: už pri návrhu a výbere konštrukčných materiálov rešpektujú životné prostredie, majú zníženú spotrebu vody a energií, ponúkajú vyššiu kvalitu vnútorného prostredia, garantujú trvalú udržateľnosť a produkujú menej emisií.

„Skelet, plášť, technológie a vybavenie budovy BBC 1 Plus splnili podľa predloženej dokumentácie a po overení certifikačnými odborníkmi všetky podmienky na udelenie strieborného predcertifikátu. Sme hrdí na to, že USGBC potvrdila kvality našej budovy,“ povedal leasing director BBC 1 Plus Radovan Mihálek.

Po ukončení a kolaudácii stavby v auguste 2012 získa administratívne centrum, ktoré stavia rakúsky investičný fond a developer CA Immo, finálne potvrdenie svojich kvalít vo forme definitívneho LEED Silver certifikátu.

BBC 1 Plus ponúkne nájomníkom kvalitné pracovné prostredie so širokým zázemím služieb, v časom overenej, najviac rozvinutej administratívnej lokalite hlavného mesta. Komfortnejšie a predovšetkým zdravšie pracovné prostredie zabezpečí systém chladenia cez chladené stropy, systém zvlhčovania vzduchu, možnosť individuálnej regulácie teploty a osvetlenia, ako aj možnosť otvorenia okien v každej kancelárii. Samozrejmosťou je koncept separácie odpadu. Prostredie spríjemnia zelené strechy a terasy, ktoré budú tvoriť viac ako 50 percent strešných plôch. Budova myslí aj na cyklistov – pri objekte budú umiestnené kryté stojany s kontrolovaným vstupom a s potrebným zázemím vo forme šatne a sprchy.

Generálnym dodávateľom stavby, ktorá vyrastá v súlade s odsúhlaseným časovým harmonogramom v administratívnej zóne na Plynárenskej ulici v Bratislave, je firma Bilfinger Berger.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB