Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

PRI STAVBE KANCELÁRSKEJ BUDOVY MOŽNO ZRECYKLOVAŤ AŽ 90% ODPADU A UŠETRIŤ MILIÓNY LITROV VODY

09.08.2012

Bratislava, 9. augusta 2012 Pri stavbe kancelárskej budovy je možné
zrecyklovať až 90% odpadu. Podarilo sa to napríklad pri stavbe TOUR TOTAL či MBVD v berlínskom komplexe Europacity alebo budovy Tower 185, ktorá je súčasťou modernej štvrte Europaviertel vo Frankfurte nad Mohanom. Na toaletách sa na splachovanie využíva dažďová voda, vďaka čomu sa ušetrí 2,3 milióna litrov pitnej vody ročne.

Až 26 % strešných plôch a terás Tower 185 pokrýva zeleň a zamestnancom slúžia nielen bicyklové státia, ale aj stanice na dobíjanie elektromobilov umiestnené v podzemných garážach kancelárskeho komplexu. To je len niekoľko faktov o tzv. zelených budovách, ktoré postavila spoločnosť CA Immo ako developer a investor
v zahraničí.

Ekologické aspekty sú kľúčovým faktorom niekoľkých zahraničných projektov spoločnosti CA Immo. Myšlienka udržateľnosti sa odzrkadľuje nielen v pracovnom procese, ale už od prvotných návrhov. Prechádza od výberu pozemku a projektovania, cez výstavbu budov, až po použité stavebné materiály a likvidáciu odpadu.

„Pri výstavbe sa zohľadňuje recyklácia odpadu i použité zdroje. Z hľadiska samotnej budovy ide predovšetkým o zníženie spotreby energie a dôraz sa kladie na dostatok denného svetla. Súčasťou budov sú senzory na osvetlenie a šetriace lampy, vodu šetriace armatúry alebo parkovacie miesta pre bicykle. Zamestnanci tak môžu využiť taký druh dopravy, ktorý nezaťažuje životné prostredie,“ vymenúva niektoré z charakteristík zelených budov Wilhelm Brandt, vedúci oddelenia podnikovej komunikácie CA Immo.

Zelené budovy neprinášajú len energetickú úsporu, ale zo zahraničných skúseností užívateľov vyplýva, že prispievajú aj ku kvalitnému vnútornému prostrediu. Výhody takýchto projektov potvrdzujú samotní nájomcovia v projektoch, ktoré vybudovala spoločnosť CA Immo.

„Pri hľadaní nového sídla sme mali jasno: musí to byť zelená budova. Zhodli sme sa, že energeticky efektívna stavba sa nám vyplatí, keďže dodatočné náklady za posledné roky stúpli a naďalej budú rásť. Podpora myšlienky udržateľnosti sa naozaj oplatila, mnoho našich zamestnancov je hrdých na to, že pracuje v takejto budove a navyše vo firme s prístupom ochraňujúcim životné prostredie,“ prezradil Thomas Mechthold zo spoločnosti PricewaterhouseCoopers (PwC), jeden z nájomcov priestorov v Tower 185 vo Frankfurte nad Mohanom a projekte Skygarden.

Aktuálny prieskum monitorujúci top firmy na trhu, uverejnený na stránke spoločnosti CA Immo ukazuje, že viac ako 52 % spotrebiteľov dbá na etické požiadavky a sociálne angažovanie sa podniku. Predstavitelia a zamestnanci koncernu, ktorý sa radí k popredným spoločnostiam na európskom realitnom trhu, zodpovedne dodržiavajú manuál udržateľných činností pri každodennej práci a stávajú sa tak príkladom pre ostatných konzumentov.

BBC 1 Plus v Bratislave chce nadviazať na úspech podobných projektov v Nemecku, otvoriť slovenský realitný trh novým trendom vo výstavbe, presadiť myšlienku trvalo udržateľného rozvoja a prispieť k zvýšenému záujmu o ochranu životného prostredia, a najmä zdravia ľudí.

Výstavba objektu Bratislava Business Center 1 Plus (BBC 1 Plus), prvej zelenej administratívnej budovy v hlavnom meste, bude dokončená už v auguste tohto roku. Získala ako prvá budova na Slovensku tzv. predcertifikát LEED. Ide o nový koncept výstavby na poli kancelárskych realít na Slovensku. Okrem toho, že v sebe spája prísne ekologické požiadavky a integrovaný dizajn, prináša na slovenský realitný trh komplexnú ideu udržateľnosti. CA Immo podriaďuje výstavbu, požiadavky na samotnú budovu, aj každodenné pracovné činnosti princípom udržateľnosti.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB