Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

PRI STAVBE KANCELÁRSKEJ BUDOVY MOŽNO ZRECYKLOVAŤ AŽ 90 % ODPADU

03.07.2012

Bratislava, 3. júla 2012 – Výstavba objektu Bratislava Business Center 1 Plus (BBC 1 Plus), prvej zelenej administratívnej budovy v hlavnom meste, ktorá bude dokončená už v auguste tohto roku, predstavuje na Slovensku nový koncept výstavby na poli kancelárskych realít. Okrem toho, že v sebe spája prísne ekologické požiadavky a integrovaný dizajn, prináša na slovenský realitný trh komplexnú ideu udržateľnosti, ktorú spoločnosť CA Immo ako developer a investor presadzuje už niekoľko rokov aj v zahraničí. Spoločnosť podriaďuje výstavbu, požiadavky na samotnú budovu, aj každodenné pracovné činnosti princípom udržateľnosti.

Ekologické aspekty sú kľúčovým faktorom niekoľkých zahraničných projektov spoločnosti CA Immo. Myšlienka udržateľnosti sa implementuje nielen v pracovnom procese, ale už od prvotných návrhov. Prechádza od výberu pozemku a projektovania, cez výstavbu budov, až po použité stavebné materiály a likvidáciu odpadu.

„Pri výstavbe sa zohľadňuje recyklácia odpadu i použité zdroje. Z hľadiska samotnej budovy ide predovšetkým o zníženie spotreby energie a dôraz sa kladie na dostatok denného svetla. Súčasťou budov sú senzory na osvetlenie a šetriace lampy, vodu šetriace armatúry alebo parkovacie miesta pre bicykle, aby zamestnanci využili taký druh dopravy, ktorý nezaťažuje životné prostredie,“ vymenúva niektoré z charakteristík zelených budov Wilhelm Brandt, vedúci oddelenia podnikovej komunikácie CA Immo.

Medzi významné referencie spoločnosti patria stavby TOUR TOTAL či MBVD v berlínskom komplexe Europacity alebo budova Tower 185, ktorá je súčasťou modernej štvrte Europaviertel vo Frankfurte nad Mohanom. Pri stavbe frankfurtskej kancelárskej budovy sa zrecyklovalo 90 % odpadu, ktorý vznikol počas výstavby. Na toaletách sa na splachovanie využíva dažďová voda, vďaka čomu sa ušetrí 2,3 milióna litrov pitnej vody ročne. Až 26 % strešných plôch a terás nehnuteľnosti pokrýva zeleň a zamestnancom slúžia nielen bicyklové státia, ale aj stanice na dobíjanie elektromobilov umiestnené v podzemných garážach kancelárskeho komplexu.

Zelené budovy neprinášajú len energetickú úsporu, ale zo zahraničných skúseností užívateľov vyplýva, že prispievajú aj ku kvalitnému vnútornému prostrediu. Výhody takýchto projektov potvrdzujú samotní nájomcovia v projektoch, ktoré vybudovala spoločnosť CA Immo.

„Pri hľadaní nového sídla sme mali jasno: musí to byť zelená budova. Zhodli sme sa, že energeticky efektívna stavba sa nám vyplatí, keďže dodatočné náklady za posledné roky stúpli a naďalej budú rásť. Podpora myšlienky udržateľnosti sa naozaj oplatila, mnoho našich zamestnancov je hrdých na to, že pracuje v takejto budove a navyše vo firme s prístupom ochraňujúcim životné prostredie,“ prezradil Thomas Mechthold zo spoločnosti PricewaterhouseCoopers (PwC), jeden z nájomcov priestorov v Tower 185 a projekte Skygarden.

Aktuálny prieskum monitorujúci top firmy na trhu, uverejnený na stránke spoločnosti CA Immo ukazuje, že viac ako 52 % spotrebiteľov dbá na etické požiadavky a sociálne angažovanie sa podniku. Predstavitelia a zamestnanci koncernu, ktorý sa radí k popredným spoločnostiam na európskom realitnom trhu, zodpovedne dodržiavajú manuál udržateľných činností pri každodennej práci a stávajú sa tak príkladom pre ostatných konzumentov.

BBC 1 Plus v Bratislave chce nadviazať na úspech podobných projektov v Nemecku, otvoriť slovenský realitný trh novým trendom vo výstavbe, presadiť myšlienku trvalo udržateľného rozvoja a prispieť k zvýšenému záujmu o ochranu životného prostredia, a najmä zdravia ľudí.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB