Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

Novinky z ECOsveta

21.07.2017

Energia „do vrecka“

Firma SolPad vyvinula rovnomenný, samostatne stojaci solárny panel, ktorý vďaka kombinácii solárnej energie a internetu vecí dokáže dodať „šťavu“ rozličným domácim zariadeniam, či už sú to chladničky alebo zábavná elektronika. Spotrebu pritom môžete kontrolovať a riadiť podľa vlastných potrieb. Jeho  nabíjanie trvá zhruba päť hodín a perfektne poslúži aj vtedy, ak ste na cestách.

solpad-mobile-02-original

Pod parou


V súčasnosti na trhu existuje množstvo úsporných sprchových hlavíc, Nebia však nemyslí iba na spotrebu, ale aj na wellness zážitok. Voda sa vďaka špeciálnej technológii mení v tryskách na atomizované čiastočky, akýsi „parný“ prúd, vďaka ktorému sa maximalizuje efekt sprchovania a zároveň minimalizuje plytvanie. Oproti bežným sprchám dokáže usporiť až 70 percent vody.
 

                    nebia-04-original

Keď kompostovať, tak elegantne!

Recyklácia bio odpadu je zložitou otázkou najmä pre domácnosti v panelákoch, ktoré nedokážu nevyužité zvyšky spracovať. Takýto problém rieši nové kompostovacie zariadenie do bytu Zera Food Recycler.  Prebytky či nepoužiteľné jedlo dokáže premeniť na hnojivo v priebehu 24 hodín. Výhodou je, že vyzerá ako moderný odpadkový kôš.

zerapress02-original

zerapress01-original

Pre mini záhradkárov

Nemecká startupová firma Infarm, ktorá sa zameriava na udržateľné farmárske projekty, vyvinula v spolupráci so štúdiom Tommorow Machine produkt Microgarden Kit. Ten spája myšlienku skladačiek origami a pestovania kuchynských byliniek v mikro priestore. Pozostáva z priehľadných obnoviteľných fólií z morských rias a výživného gelu agar, do ktorého sa zasadia semienka rastliniek.

infarm-microgarden-02-original

infarm-microgarden-03-original

Koniec plastovým obalom

Na scénu prichádza organický textilný obal Bee´s Wrap, ktorý v podstate oprášil tradičný spôsob skladovania potravín. Potravinárska fólia je vyrobená z organickej bavlny, napustenej včelím voskom, organickým jojobovým olejom a živicou zo stromov. Fóliu možno ľahko umývať, opätovne využiť a nakoniec skompostovať.

bees-wrap-04-original

bees-wrap-02-original

FOTO: Bee´s Wrap, Infarm, Nebia, SolPad, Whirlpool
#1 ECOFFICE BBC 1/ BBC 1 Plus
© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB