Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

Nestlé: Užívame si nielen zelené prostredie, ale aj krásny výhľad

29.06.2017

Stala sa prvým nájomcov budovy BBC 1 Plus. Spoločnosť Nestlé, ktorá minulý rok oslávila už 150 rokov svojej existencie, má za sebou celé dekády skúseností a uvedomuje si, že udržateľnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu sú dnes už nevyhnutnou súčasťou firemnej filozofie. Viac nám v rozhovore prezradil Róbert Kičina, manažér pre korporačné záležitosti.


kicina-robert-nestle-bbc1plusPrečo sa spoločnosť Nestlé rozhodla presťahovať do prvej zelenej budovy v Bratislave?

Viedla nás k tomu jednak potreba nájsť pre obchodné oddelenie nové moderné priestory, jednak fakt, že jedným z kritérií nášho výberu bol vplyv na životné prostredie. Environmentálne hľadisko a ochrana prírodných zdrojov pre ďalšie generácie je totiž dôležitou súčasťou podnikania spoločnosti Nestlé.  

Ako sa vám v priestoroch budovy BBC 1 Plus páči?

Sme spokojní. Priestory sú nové, reprezentatívne a pohodlné. Bonusom desiateho poschodia sú tri terasy a krásny výhľad na Bratislavu a Malé Karpaty.


Akým spôsobom podporujete zelené princípy aj v rámci vlastnej firemnej filozofie?

Nestlé dnes už nie je len najväčším výrobcom potravín na svete, ale stáva sa spoločnosťou, ktorej poslaním je zvyšovať kvalitu života a prispievať k zdravšej budúcnosti. Súčasťou tejto filozofie je ochrana životného prostredia. V praxi to znamená hľadanie úspor v spotrebe vody a energií, znižovanie produkcie CO2, triedenie odpadu, recykláciu alebo energetické využitie všetkého odpadu z výroby, programy zamerané na starostlivosť o vodu v krajine či environmentálne vzdelávanie komunít, v ktorých pôsobíme.

Meno vašej spoločnosti sa prevažne spája so sladkým potešením – čokoládou a cukrovinkami. Tie však majú v súčasnosti mnoho odporcov. Na druhej strane vieme, že ste si dali záväzok bojovať proti detskej obezite a znižovať množstvo cukru vo vašich výrobkoch. Ako to chcete dosiahnuť?

Nestlé vo svojom podnikaní uplatňuje koncept starostlivosti o výživu, zdravie a vyvážený životný štýl svojich spotrebiteľov. Hoci sú čokoláda a cukrovinky dôležitou súčasťou nášho biznisu, zákazníkom transparentne, zreteľne a nahlas komunikujeme, že nadmerná a nevyvážená konzumácia cukrov a iných citlivo vnímaných živín nie je prospešná pre ich zdravie. Spokojný a zdravý zákazník je absolútne základným predpokladom pre naše dlhodobé fungovanie. Na produktoch informujeme o nutričnom zložení, o odporúčaných denných porciách, o fyzickej aktivite potrebnej na spálenie prijatých kalórií. Zároveň sledujeme trendy, upravujeme receptúry a postupne znižujeme podiel tukov, cukrov a soli v produktoch. Svet bez čokolády si nevieme predstaviť, no všetko je to otázkou miery. Po celom svete financujeme programy, aby sa o vyváženom stravovaní dozvedeli už deti na základných školách.

bbc-1-plus-plynarenska-1-bratislava-original _mg_1537-original nestle-bbc-1-plus 

Ako riešite udržateľnosť, ekologický prístup a zdravý životný štýl v rámci výroby vašich produktov?

Sú to pre nás principiálne dôležité otázky a zaujímajú nás naprieč celým dodávateľským reťazcom. Zaujíma nás, akým spôsobom sa pestujú suroviny, ktoré vstupujú do výroby. Máme rozvinuté osobitné programy podpory farmárov, aby dosahovali väčšie výnosy a vyššiu kvalitu úrody. Pri citlivých surovinách dôsledne kontrolujeme certifikáciu, či pochádzajú z ekologicky udržateľných plantáží. Vo výrobe sa snažíme minimalizovať našu environmentálnu stopu inováciami, zlepšovaním procesov a novými technológiami. Pri tvorbe a úpravách receptúr produktov sledujeme odporúčania renomovaných zdravotníckych inštitúcií a snažíme sa ich postupne zohľadňovať vo finálnych produktoch.

BBC-1-Plus-Plynarenska-ulica-1-Bratislava         

Myslíte si, že Slováci a Česi majú záujem žiť zdravšie? Badať to aj v nákupnom správaní vašich zákazníkov?

Vidíme, že zákazníci sú čoraz uvedomelejší v otázkach výživy. Všimli sme si napríklad trend uprednostňovania čerstvých surovín v kuchyni. Pri cukrovinkách a čokoláde nejde ani tak o zmenu nákupného správania, ako o rastúci záujem o vyvážený životný štýl. Vidíme to na návštevnosti nášho lifestylového portálu Nestlé plus pre Vás (www.plusprevas.sk). Mesačne ho navštívi viac ako 50 tisíc ľudí, ktorým ponúkame tipy a informácie o tom, ako sa správne stravovať a ako viesť aktívny život.

TIPY PRE VŠETKY CHUTE


beba-optipro-comfort-original

Pre najmenších

Základ  najnovšej dojčenskej výživy Beba Optipro Comfort tvorí zmes najlepšej bielkoviny, vyrobenej presne podľa vzoru materského mlieka. Obsahuje aj probiotické baktérie L. reuteri, ktoré sa prirodzene vyskytujú v materskom mlieku, imunitu stimulujúce vitamíny A, C a D, a minerálne látky, ako železo a zinok. Normálny vývin mozgu zasa podporí kyselina alfa-linolénová.


Pre fajnšmekrov

Ak milujete kvalitnú horkú čokoládu, potom vás poteší edícia ORION Horká 68 %. Má intenzívnu, ale vyváženú chuť kakaa s jemnou konzistenciou. Pochutina, ktorá vychádza z viac ako 120-ročnej receptúry čokoládových majstrov, je dostupná v troch variantoch – čistá horká čokoláda, horká s jahodami a štipkou soli, ale aj horká s marhuľami a čili.

                            orion-horka-68-obal-original  orion-horka-68-merunka-se-spetkou-chilli-obal-original orion-horka-68-jahody-obal-original

Pre milovníkov originality

Obaly obľúbených tyčiniek Kofila na tri mesiace ovládne česko-slovenský dizajn. Spoločnosť Nestlé sa totiž spojila s organizáciou Czechdesign, aby usporiadala súťaž o návrh nového balenia známej cukrovinky. Limitovaná edícia, ktorá obsahuje návrhy od troch českých a jedného slovenského dizajnéra, vyjde v dvoch miliónoch kusov.

   kofila-nove-obaly-2017-1-original

#1 ECOFFICE BBC 1/ BBC 1 Plus

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB