Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

NESTLÉ SA SŤAHUJE DO BBC 1 PLUS

20.06.2012

Bratislava, 20. júna 2012 – Prvá zelená kancelárska budova v Bratislave BBC 1 Plus (Bratislava Business Center 1 Plus) má nového nájomcu. Je ním renomovaná potravinárska spoločnosť Nestlé, ktorá podpísala s rakúskou spoločnosťou CA Immobilien Anlagen AG (CA Immo) zmluvu o prenájme na takmer 1000 metrov štvorcových.

Idea spoločnosti Nestlé zapadá do zelenej filozofie stavby BBC 1 Plus, keďže medzi jej základné korporátne hodnoty patrí aj ekologická a sociálna udržateľnosť,“ hovorí Radovan Mihálek, lízingový riaditeľ BBC 1 Plus. „Preto sme veľmi radi, že svoje zázemie tu bude mať práve spoločnosť, ktorá ocení vysoký štandard a obzvlášť zelený koncept projektu,“ pokračuje.

Víziou Nestlé je byť uznávaným svetovým lídrom v oblasti výživy a zdravého životného štýlu. Svojim spotrebiteľom ponúka značkové potraviny a nápoje najvyššej kvality. Nestlé Slovensko ako pevná súčasť slovenského potravinárstva si uvedomuje, že úspešné podnikanie je dlhodobo udržateľné iba vtedy, keď vytvára hodnoty, z ktorých má prospech ako samotná firma, tak aj spoločnosť a krajina, kde firma pôsobí.

Pri našom podnikaní kladieme dôraz na spoločenskú zodpovednosť vrátane sociálnej a ekologickej udržateľnosti. Zodpovedný vzťah k životnému prostrediu sa u nás neobmedzuje na výrobnú prevádzku alebo na logistiku. BBC 1 Plus okrem radu iných parametrov prináša navyše aj pozitívne prvky, spojené s ekologickým dizajnom budovy,“ vysvetľuje Maciej Kazmierczak, konateľ spoločnosti Nestlé Slovensko.

Rozhodnutie firmy Nestlé hodnotí pozitívne aj realitno-poradenská spoločnosť CBRE, ktorá prenájom sprostredkovala. „Fakt, že Nestlé si ako jedna z najlepších spoločností vo svojom odvetví zvolila tento projekt, môže prispieť k vyššej atraktivite budovy pre potenciálnych nájomcov,“ hovorí Oliver Galata, vedúci oddelenia kancelárskych priestorov zo spoločnosti CBRE. „Výhodou projektu je ľahko dostupná poloha, flexibilný pôdorys, serióznosť partnera, akou je spoločnosť CA Immo, a v neposlednom rade, samotný fakt, že budova sa uchádza o získanie ekologického LEED certifikátu,“ dodáva Oliver Galata.

BBC 1 Plus je naprojektovaná ako trvalo udržateľná kancelárska budova, ktorá prinesie svojim užívateľom mnoho výhod. Projekt už získal predcertifikát LEED Silver (Leadership in Energy and Environmental Design) a v súčasnosti sa uchádza o získanie potvrdzujúceho certifikátu LEED Silver, ktorý zaručuje, že budova spĺňa všetky potrebné kritériá porovnateľné s inými ekologickými stavbami vo svete.

Administratívny projekt, ktorý bude skolaudovaný v auguste 2012, prinesie budúcim nájomcom na úžitkovej ploche cca. 15 900 m² okrem kancelárskych priestorov aj ďalšie zázemie v podobe obchodných prevádzok, skladových priestorov a parkovacích miest.

O spoločnosti Nestlé

Nestlé je najväčšia svetová potravinárska spoločnosť, ktorej korene siahajú do Švajčiarska 60. rokov 19. storočia. Na Slovensku patrí medzi popredné značkové potravinárske firmy s dlhoročnou tradíciou. V roku 1992 sa Nestlé vrátilo do slovenského potravinárstva ako strategický investor. V súčasnosti zamestnáva Nestlé v SR viac ako 800 zamestnancov. Celkové tržby dosahujú 150 mil. EUR ročne, z toho výrobky závodu Carpathia Prievidza prevyšujú 61 mil. EUR. Výrobky pod značkami ORION, NESCAFÉ, MAGGI, CARPATHIA, JOJO, BON PARI, NESTLÉ aj PURINA sa stali súčasťou každodenného života slovenských spotrebiteľov.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB