Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

ECO VILLAGE odštartovalo netradičnou módnou prehliadkou

14.05.2015

Druhý ročník ekologického trhoviska dodal bratislavskému biznis obvodu živý ruch

Bratislava 14. mája 2015 – Zdravý životný štýl a ekologické myslenie sa po druhý raz stali ústrednou myšlienkou trhoviska Eco Village, ktorého organizátorom je BBC 1 Plus, prvá zelená kancelárska budova v Bratislave. Ekologické trhovisko pripravilo bohatý program a oživilo Plynárenskú ulicu viac ako tridsiatimi stánkami s ekologickými výrobkami a zdravými potravinami. Návštevníci sú vítaní aj v piatok 15. mája od 10:00 hod do 16:00 hod.

img_1969-original

Eco Village prináša počas dvoch dní na Plynárenskú ulicu v Bratislave netradičný ruch, keď parkovisko oproti vchodu do kancelárskej budovy premenilo na trh s ekologickými výrobkami, bio potravinami a bohatým sprievodným programom.

„Už vlani malo ekologické trhovisko pozitívnu odozvu a preto sme sa rozhodli, že počas druhého ročníka rozšírime nielen počet predajných stánkov, ale predĺžime konanie podujatia na dva dni. Verím, že sa ekologické trhovisko stane tradíciou do ďalších rokov a aj takýmto spôsobom dokážeme šíriť ekologické myslenie v mestskom prostredí,“ povedal Radovan Mihálek, lízingový riaditeľ BBC 1 Plus. 

img_1448-original img_1556-original

Záštitu nad podujatím prevzali Magistrát Hlavného mesta SR Bratislavamestská časť Bratislava-Ružinov. „Trhy ako miesto nákupov a stretávania sa sú medzi ľuďmi veľmi obľúbené. Keď sa k tomu ešte pripojí myšlienka propagácie ekológie a vzťahu človeka k okolitému prostrediu, Ružinov rád podporí takéto podujatie. Kúsok od najväčšieho bratislavského trhoviska tak aspoň na dva dni máme ekologické trhovisko,“ uviedol starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušan Pekár.

img_1761-original img_1644-original

Príjemnú atmosféru ekologického trhoviska prevoniava čerstvo pražená káva, bio palacinky, vôňa zdravých raňajok, vegánskeho jedla, bio potravín a zdravých  cukroviniek, ako aj vône prírodných sviečok, bio kozmetiky, kokosového oleja, kakaa či aloe vera produktov, atraktívne sú ekologické výrobky, ozdobou podujatia sú voňavé kvety.

img_1944-original img_1957-original

Občianske združenie Supra Bohema otvorilo Eco Village módnou prehliadkou s nezvyčajnými recyklovanými modelmi, deti z Materskej školy Zohor potešili prítomných svojimi recitáciami a spevom. Prezentácia práce študentov z Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity láka návštevníkov hľadajúcich inšpiráciu, ako využiť recyklované materiály na výrobu hračiek či iných ekologických produktov. Súčasťou atraktívneho programu je aj výstava fotografií Tiny Turnerovej, pre najmladších návštevníkov je k dispozícii detský kútik so Záhradnými hrami a spoločenskými hrami Piatnik. Každý návštevník má tiež možnosť zapojiť sa do súťaže o bicykel značky Kellys. 

Eco Village prebieha na parkovisku oproti vchodu do budovy BBC 1 Plus na Plynárenskej ulici v Bratislave vo štvrtok 14. mája od 10:00 do 18:00 a v piatok 15. mája od 10:00 do 16:00.

Informácie o Eco Village je možné sledovať na stránke www.facebook.com/ecovillage.sk, ako aj na Facebook udalosti www.facebook.com/events/972982792742548.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB