Slovensky   English  
Home for your business

KONTAKTNÝ FORMULÁR

Ak máte záujem o prenájom kancelárie, prípadne iné otázky alebo pripomienky, neváhajte nás kontaktovať.
Povinné
Povinné
Nepovinné
Povinné
Nepovinné
Povinné

BBC 1 Plus | Tlačové správy

Administratívna budova BBC 1 PLUS pripravila deň zdravia a krásy

29.09.2015

Darovanie krvi, vyšetrenie zraku a kozmetické procedúry zmenili dňa 29. septembra bežnú pracovnú atmosféru

BRATISLAVA 29. septembra 2015 – Počas práve uplynulého Svetového týždňa zelených budov vrcholili prípravy na Deň zdravia a krásy, ktorý pre zamestnancov administratívnych budov BBC 1 a BBC 1 Plus pripravila prvá zelená kancelárska budova v Bratislave.

Svetový týždeň zelených budov sa už tradične konal tretí septembrový týždeň a po piaty raz sa ho zúčastnili aj partneri Slovenskej rady pre zelené budovy (SKGBC). Medzi nich patrí aj BBC 1 Plus, prvá zelená kancelárska budova v Bratislave, ktorá v rámci „zelených“ aktivít pripravila Deň zdravia a krásy. Ústredná idea Svetového týždňa zelených budov sa tak pretavila do myšlienky pomoci a dobrých skutkov. V priestoroch Šport baru a vstupnej haly administratívnej budovy sa dnes konal Deň zdravia a krásy, pripravený v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTSSR), spoločnosťou Essilor, výrobcom kontaktných šošoviek a okuliarov, a kozmetickou značkou Mary Kay, ktorej kozmetické poradkyne tiež pomohli rozjasniť netradičný deň na pracovisku. Načerpať energiu pomohla ochutnávka viacerých druhov čerstvo praženej kávy v spolupráci s kaviarňou URBAN coffee.

bbc_1_plus_1-original

Som naozaj rád, že sa nám pre našich nájomcov podarilo pripraviť Deň zdravia a krásy, podujatie, ktoré odráža naše zelené myslenie a ideu pomoci nielen životnému prostrediu, ale aj samotným ľuďom. Ako certifikovaná zelená budova považujeme iniciatívu takýchto aktivít za prínosnú a potrebnú,“ vyjadril sa Radovan Mihálek, lízingový riaditeľ budovy BBC 1 Plus.

Potreba krvi na Slovensku je veľká a darcovia krvi sú vždy vítaní. „Medzi hlavné úlohy Národnej transfúznej služby SR patrí zabezpečenie sebestačnosti v zásobovaní krvnými prípravkami nemocničných zariadení na území Slovenskej republiky. Jednou z aktivít ako zabezpečujeme túto úlohu je aj organizovanie mobilných výjazdov, kedy výjazdová jednotka vyráža priamo za darcami krvi. Darovanie krvi prostredníctvom mobilných jednotiek sa teší veľkej obľube,“ potvrdzuje Martina Grožajová, projektová manažérka z NTSSR. Ročne sa vykoná cez 150 000 odberov krvi a za minulý rok predstavovalo darovanie krvi prostredníctvom mobilných výjazdov až 28% z celkového počtu odberov. Veľké spoločnosti pôsobiace na Slovensku pri tom zohrávajú dôležitú rolu. Pre mnohé z nich sa odber krvi prostredníctvom mobilnej jednotky stal tradíciou. „Sú to práve veľké firmy, ktoré nám na základe pravidelných výjazdov pomáhajú zabezpečovať dopĺňanie zásob krvných prípravkov a pomáhajú nám tak zachraňovať životy tých, ktorí to potrebujú,“ dodáva M. Grožajová.

 

Aj Vy chcete darovať krv?

Tu je  niekoľko základných rád, ako sa na odber krvi aj v budúcnosti pripraviť.

-       14 hodín pred odberom nejedzte tučné jedlá ako maslo, údeniny či čokoládu a orechy.

 

Cieľom však nie je, aby ste hladovali. Ovocie, zelenina, netukové pečivo s medom sú správnou voľbou na ľahké raňajky.

 

-       Pitný režim je dôležitý.

 

Tekutiny môžete doplniť čajom, minerálkou, ovocnými šťavami a odoprieť si nemusíte ani šálku čiernej kávy. Vynechajte však alkoholické nápoje!

 

-       Dobite si energiu, budete ju potrebovať. Preto si doprajte dostatok spánku.

 

-       Fajčenie pred odberom naozaj nie je dobrý nápad.

© 2022 BBC 1 Plus – VŠETKY PRÁVA VYHRADENÉ. Powered by SIMPLE WEB